Bieszczady Trip i Salamandra

IMAG0162~2Niektórzy mogliby pomyśleć, że to koniec TAG, ale po perturbacjach osobistych powoli wracamy do życia i zaczynamy nadrabiać zaległości. 7 czerwca wybraliśmy się w ramach naszej grupy milsimowej BRI na Milism Salamandra. Chcąc się do niego przygotować kondycyjnie wybraliśmy się już tydzień wcześniej, by połazić po górach i zaznajomić się z trudnym bieszczadzkim terenem.

IMAG0082~2Zaczęliśmy dość mocno w niedzielę 8 czerwca, by zakończyć całą trasę 11 czerwca. Kolejne dni spędziliśmy na przygotowania do milsima i wypoczynek. Trasy były bardzo wymagające, szczególnie że temperatura przekraczała 30 stopni, a cały dobytek nosiliśmy na swoich plecach. Poszczególne trasy możecie obejrzeć pod linkiem…

IMAG0205~2Milisima Salamandra rozpoczęliśmy w niepełnym składzie osobowym, toteż zadania które otrzymaliśmy dzieliliśmy z inną grupą. Na początek otrzymaliśmy zadanie ochrony patrolu saperskiego. W trakcie patrolu natrafiliśmy na podejrzaną grupę miejscowych, przy których znaleźliśmy kompromitujące ich dowody świadczące o przynależności do grupy terrorystycznej. Niestety wypuściliśmy ich po rozkazie z dowództwa, a sami zostaliśmy przydzieleni jako wsparcie patrolu interwencyjnego w jednej z wiosek. Po znalezieniu kilku sztuk broni, przygotowanych ładunków IED, aresztowaniu HVT, którego wykryliśmy w trakcie przeszukania, ewakuowaliśmy się ze wsi transportem 3 aut.

IMAG0211~2Niestety na trasie do bazy samochód numer 2 wjechał na minę, a dodatkowo zostaliśmy zaatakowani przez Talibów. W wyniku potyczki, zginął przywódca wsi, który został ewakuowany naszym transportem z powodu choroby, a kilku z nas zostało pozbawionych transportu i ze statusem MIA próbowało przebić się pod nosem wroga do bazy.

IMAG0194~3Mając dużo szczęścia, udało nam się dotrzeć do bazy, unikając kontaktu z wrogiem. Cały patrol zaczęliśmy o 0700h, a skończyliśmy przed 1400h w bazie. Po przybyciu okazało się, że w trakcie ewakuacji straciliśmy jeszcze jeden pojazd z rannymi z naszego konwoju. Na szczęście kolejne zadania były już dość spokojne i pozbawione kontaktu z wrogiem, a milsim Salamandra naprawdę pokazał jak trudne są realia konfliktów asymetrycznych.

IMAG0076~4Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przybędziemy tam ponownie w większym gronie, a po każdej ze stron pojawią się ludzie z pasją i z zaangażowaniem, którego miejscami, według nas zabrakło.

Do następnego roku!!

ps. Zajawka ze sprzętem na początku posta, nie jest przypadkowa. Wkrótce pojawią się nasze sety rozłożone na kawałeczki 🙂

~ - autor: tacticalassaultgames w dniu 22 czerwca 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: