CAG czy CIF?
Jakiś rok temu w sieci pojawiło się zdjęcie operatora(poniżej), które wzbudziło wielkie poruszenie. Oryginalna konfiguracja sprzętu i broni, wprowadziło wiele domysłów. Jaka to jednostka? Wiele elementów sugerowało CAG lub operatora CIF którejś grupy specjalnej. W końcu wspólnymi siłami udało się ustalić, że to najprawdopodobniej CIF. No i historia by się zakończyła, gdyby nie pojawiło się kolejne zdjęcie (powyżej). Znowu bardzo oryginalna konfiguracja broni. Tym razem okrzyknięto operatora CAGiem.
Przeżyłem małe Deja Vu i nie dawało mi to foto spokoju. No i w swoim przepastnym archiwum, znalazłem te trzy zdjęcia i porównałem je ze sobą. I tak porównując tych dwóch operatorów okazało się, że to jedna i ta sama osoba.
- Identyczne umundurowanie
- Szelki
- Lonża bezpieczeństwa z żółtym tabem
- Identyczna latarka Petzla na szyi
A sama broń…? No to jest dopiero ciekawostka, bo różnica polega jedynie na kosmetyce.
- W obu przypadkach szyny Troy Industries. VTAC Alpha i VTAC Delta rail. Na miejscu standardowego front sighta na tej pierwszej szynie znajduje się najprawdopodobniej rail mounted fixed front sight Daniel Defense i dwójnóg Harrisa. Zamiast kolimatora Aimpoint Micro T1, luneta do krótkich i średnich dystansów.
- Umiejscowienie akcesoriów t.j. latarka Surefire i wskaźnik AN/PEQ-15 dokładnie w tym samym miejscu. Rack QR sticker dokładnie w tym samym miejscu.
- Taki sam chwyt pistoletowy i back sight Magpula.
- Zmieniona kolba z Magpula CTR na Crane stock.
Przyzwyczajenie i osobiste preferencje strzelającego determinują konfigurację ich broni. I pomimo zmiany poszczególnych elementów lub nawet całych platform, nadal poszczególne elementy są w tym samym miejscu. W końcu pamięć mięśniowa pozostaje.
To kim w końcu jest ten gość? Porównując te zdjęcia udało się z dużym prawdopodobieństwem ustalić, że jest to operator CIF 10th Special Forces Group.
ps. By sprawdzić, czy rzeczywiście jest to ta sama osoba, ziomek z Devtsix sprawdził, czy zgrywają się plamy na mundurze… 🙂 Serio…