CAG czy CIF?

ih4dqa

Jakiś rok temu w sieci pojawiło się zdjęcie operatora(poniżej), które wzbudziło wielkie poruszenie. Oryginalna konfiguracja sprzętu i broni, wprowadziło wiele domysłów. Jaka to jednostka? Wiele elementów sugerowało CAG lub operatora CIF którejś grupy specjalnej. W końcu wspólnymi siłami udało się ustalić, że to najprawdopodobniej CIF. No i historia by się zakończyła, gdyby nie pojawiło się kolejne zdjęcie (powyżej). Znowu bardzo oryginalna konfiguracja broni. Tym razem okrzyknięto operatora CAGiem.

image_zpsf8927802

Przeżyłem małe Deja Vu i nie dawało mi to foto spokoju. No i w swoim przepastnym archiwum, znalazłem te trzy zdjęcia i porównałem je ze sobą. I tak porównując tych dwóch operatorów okazało się, że to jedna i ta sama osoba.

  • Identyczne umundurowanie
  • Szelki
  • Lonża bezpieczeństwa z żółtym tabem
  • Identyczna latarka Petzla na szyi

12359810

A sama broń…? No to jest dopiero ciekawostka, bo różnica polega jedynie na kosmetyce.

  • W obu przypadkach szyny Troy Industries. VTAC Alpha i VTAC Delta rail. Na miejscu standardowego front sighta na tej pierwszej szynie znajduje  się najprawdopodobniej rail mounted fixed front sight Daniel Defense i dwójnóg Harrisa. Zamiast kolimatora Aimpoint Micro T1, luneta do krótkich i średnich dystansów.
  • Umiejscowienie akcesoriów t.j. latarka Surefire i wskaźnik AN/PEQ-15 dokładnie w tym samym miejscu. Rack QR sticker dokładnie w tym samym miejscu.
  • Taki sam chwyt pistoletowy i back sight Magpula.
  • Zmieniona kolba z Magpula CTR na Crane stock.

Przyzwyczajenie i osobiste preferencje strzelającego determinują konfigurację ich broni. I pomimo zmiany poszczególnych elementów lub nawet całych platform, nadal poszczególne elementy są w tym samym miejscu. W końcu pamięć mięśniowa pozostaje.

To kim w końcu jest ten gość? Porównując te zdjęcia udało się z dużym prawdopodobieństwem ustalić, że jest to operator CIF 10th Special Forces Group.

 

ps. By sprawdzić, czy rzeczywiście jest to ta sama osoba, ziomek z Devtsix sprawdził, czy zgrywają się plamy na mundurze… 🙂 Serio…

~ - autor: tacticalassaultgames w dniu 5 stycznia 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: